Logo

Zaburzenia rozwojowe - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie - 27.01.2025

Date

Monday, January 27, 2025

Time

06:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda


Zaburzenia rozwojowe - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie.

Szkolenie online

 

Harmonogram szkolenia: 

  1. Definicja zaburzeń rozwojowych.
  2. Typy zaburzeń rozwojowych.
  3. Objawy kliniczne zaburzeń rozwojowych.
  4. Metody diagnostyczne.
  5. Strategie leczenia zaburzeń rozwojowych.
  6. Znaczenie wczesnej interwencji.
Osoby z zaburzeniami rozwojowymi zębów stanowią niewielki odsetek wśród pacjentów zgłaszających się do gabinetu stomatologicznego. Dokładna diagnostyka i dobór odpowiedniej metody leczenia często wymagają wieloetapowego i multidyscyplinarnego postępowania. Rozwojowe zaburzenia zębów stanowią ważną kategorię w symptomatologii stomatologicznej. Ich występowanie oraz stopień ekspresji w różnych populacjach dostarczają istotnych danych do badań genetycznych. Anomalie zębowe w zakresie liczby, kształtu, struktury oraz położenia mogą powodować deformacje łuku zębowego, zaburzenia okluzji i często stanowią wyzwanie w sytuacji planowania leczenia ortodontycznego. Diagnostyka opiera się na dokładnym badaniu klinicznym oraz obrazowaniu radiologicznym, które pozwalają na określenie rodzaju i zakresu zaburzenia. Pacjenci wymagają długoletniego, wieloetapowego i multidysplinarnego leczenia – ortodontycznego, chirurgicznego, zachowawczego. Wczesne wykrycie i odpowiednie planowanie leczenia mogą znacznie poprawić jakość życia pacjentów. 

Zasady i regulamin szkolenia:

  • Koszt szkolenia wynosi 269 zł.
  • Po dokonanej rejestracji uczestnik otrzyma link do szkolenia na adres e-mail.

  • Wykładowcą szkolenia jest dr Anna Maria Pantelewicz, która na co dzień pracuje w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo - Twarzowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzyma zaświadczenie, które zostanie dostarczone do paczkomatu firmą kurierską InPost.
  • Faktura zostanie wystawiona po przeprowadzeniu szkolenia i wysłana na adres mailowy.

  • Płatności prosimy dokonać po otrzymaniu faktury na podany numer konta.
  • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów uczestnik po ukończeniu szkolenia otrzyma zaświadczenie i uzyska 3 punkty edukacyjne.

  • Uczestnik ma prawo zrezygnować ze szkolenia na 14 dni przed planowanym terminem informując organizatora w formie pisemnej. Brak pisemnej rezygnacji organizator traktuje jako podtrzymanie udziału w szkoleniu z odroczonym terminem płatności.

  • Osoba, która nie weźmie udziału w szkoleniu  będzie miała możliwość uczestnictwa w innym terminie lub otrzyma nagranie webinaru.

  • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu szkolenia w przypadku zbyt małej liczby uczestników.

  • Uczestnik rejestrując się na szkolenie akceptuje regulamin kursu.

  • W  przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy: szkolenia@pozytron.pl

dr n. med. Anna Maria Pantelewicz

Studia stomatologiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ukończyła w 2015 roku. Część edukacji odbyła za granicą w Hiszpanii na Uniwersytecie w Santiago de Compostela i w Norwegii na Uniwersytecie Arktycznym w Tromsø. W trakcie studiów odbywała liczne stypendia i staże zagraniczne m.in. w Madrycie, w Trondheim i w Erewaniu. Od 2015 roku jest pracownikiem naukowym i dydaktycznym; początkowo w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej, obecnie również w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej WUM. Zajmuje się pracą z dziećmi z niepełnosprawnościami i dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych. Interesuje się stomatologią dziecięcą, chirurgią stomatologiczną oraz endodoncją.